Liigu sisu juurde

Inimese organismis leidub triljoneid eri tüüpi mikroorganisme, mis kokku moodustavad mikrobioota.  Mitmed inimese heaolu ja tervise tagamiseks vajalikud funktsioonid toimuvad tänu sellele omanäolisele,  ent üsna tundlikule ökosüsteemile meie kehas. Selleks, et tegusad soolemikroobid meid igakülgselt toetada  saaks, peame hoolitsema mikrobioota tasakaalu ja tervise eest.

Soolestiku mikrobioota tasakaal on inimese tervise oluline osa. Mitmete organismi jaoks ülioluliste  funktsioonide toimimine saab alguse just sealt. Seedekulglas paiknevad mikroorganismid hoiavad tugevana  meie immuunsüsteemi, toetavad ainevahetust ja seedimist ning aitavad organismile vajalikke vitamiine ja  mineraale sünteesida. Meie kõhu tervis mõjutab ka vaimset heaolu, mis on inimese üldise tervise  lahutamatu osa.

Mikrobioota heaolu häirivad mitmed laialt levinud põhjused

Terve ja tasakaalustatud mikrobioota saab temale antud ülesannetega kenasti hakkama. Probleemid  algavad, kui erinevad tervisest või elustiilist tulenevad mõjutajad selle tasakaalu paigast on viinud.  Ebatervislik toitumine, antibiootikumid ja muud ravimid, stress, mitmed haigused ja ka vähene füüsiline  aktiivsus on levinumad soolestiku vaevuste põhjustajad.

Õnnetu mikrobioota saadab signaale

Kõige selgemalt annab tasakaalust väljas mikrobiootast märku pidev tervisehädade käes vaevlemine. Ka  üldine jõuetus, vaimne väsimus ja energia puudumine annavad vihje, et kõik ei tööta päris nii nagu peaks.  Tõsisemad ning igapäevaelu segavad sümptomid nagu näiteks allergiad, depressioon, ärevushäired ja  kõhulahtisus on märgid sellest, et soolestiku tervise turgutamisse tuleks hakata tõsisemalt suhtuma.

Mikrobioota düsbioos (seisund, mille põhjustab tasakaalust väljas mikrobioota) koos stressi ja kehvade  toiduvalikutega on ohtlik kombinatsioon, millel võivad olla olulised tagajärjed meie pikaajalisele tervisele ja  seedetrakti funktsioonidele. Uuringud on näidanud, et düsbioosi pikemaajalisel tähelepanuta jätmisel võib  välja kujuneda krooniline haigus nimega soole ärritussündroom.

Sinu igapäevane tasakaalustatud toit on tervise võti!

Kõige lihtsam viis oma mikrobioota turgutamiseks on tervislik ja tasakaalustatud toitumine. Mitmekesine ja  puhas toit aitab kaasa soolebakterite tervise ja mitmekesisuse suurendamisele ning on seetõttu üldise  heaolu saavutamise alustalaks.

On kohati üllatav kui paljud tervisehädad (ka vaimsed!) on seotud meie toidulauaga. Seda enam võiks see  motiveerida meid muutma oma toidumenüüd tervislikumaks, värskemaks ja vaheldusrikkamaks. Ja seda  kõike sinu enda hea enesetunde nimel!

Puhas ja tasakaalustatud toitumine, aktiivne eluviis ja piisavalt puhkust aitavad meil olla terved ja rõõmsad.  Sinu soolestik tänab sind!

Alflorex aitab turgutada mikrobiootat ja seedimist 

Alflorex on apteekides müüdav probiootiline toidulisand, mille kasutamine aitab kaasa seedeprotsesside  normaalsele toimimisele. Täiendades oma dieeti ühe pisikese Alflorex kapsliga päevas, suurendad soolestikus oluliste bakterite arvu ning hoiad enda mikrobioota tasakaalus.

Miks just Alflorex? 

Eriliseks teeb Alflorex’i selle unikaalne koostis. Selles sisalduval inimpärituolu bakteritüvel Bifidobacterium  infantis 35624 on usaldusväärsetes kliinilistes uuringutes tõestatud seedimist toetav mõju ja selle  kasutamist on tunnustanud ka Maailma Gastroenteroloogia Organisatsioon (WGO)*.

Alflorex sobib pidevaks ja pikaajaliseks kasutamiseks, aga ühe kuuri pikkus võiks olla vähemalt 1 kuu.  Esimest efekti võib märgata juba nädala möödudes.

Tee kõhule pai ning täienda oma dieeti Alflorex’iga!

Kapslid on laktoosi, soja, gluteeni, piimatoodete ja säilitusainete vabad ning sobilik veganitele. Kasutamiseks alates 3-eluaastast.

Alflorex on toidulisand, mis ei asenda tervislikku eluviisi ning mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist. Mitte ületada soovitatavat  päevaannust. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Lisainfo: Biocodex OÜ

* WGO Global Guidelines. Irritable Bowel Syndrome: a Global Perpective 2015